Jaká je jógová terapie

Jógová terapie je především proces, během kterého dochází k vytváření prostoru, jak vnějšího, ve kterém se cítíte dobře a bezpečně, tak vnitřního, díky kterému nacházíte opět jistotu sami v sobě. Naše tělo často samo zná odpovědi. Stačí ho jen poslouchat a s tím vám mohu pomoci.

O tom, že pravidelné praktikování jógy blahodárné účinky nejen na naši mysl, ale i tělo, jste už možná slyšeli. Ale ne každé cvičení jógy je možné rovnou považovat i za jógovou terapii. V čem je tedy rozdíl? Jógová terapie v sobě snoubí hlubokou moudrost východní filozofie s poznatky 21. století a není to vždy jen o výběru jógových technik. Často se používají i jiné cílené techniky z oblasti koučinku, psychologie nebo vědomého pohybu. Nabízí tedy komplexní přístup pro práci s tělem, myslí a dechem, který je vždy vyladěný na míru potřebám každého klienta.

Jógová terapie v kostce

Jógová terapie je vhodná pro všechny bez ohledu na jejich fyzickou zdatnost, pohlaví, stáří nebo povolání.

Jógová terapie řeší problémy spojené s bolestmi zad, vyhřezlou ploténkou, pooperační stavy, syndromem vyhoření, post – covidovým syndromem, autoimunitními onemocněními, problémy s trávicím traktem, kardiovaskulární problémy nebo reprodukčními problémy. Blahodárná je i pro pacienty s onkologickým onemocněním.

Jógová terapie může být pojatá i jako prevence, kdy posiluje tělo, pomáhá vyladit mysl a dech a tím předchází zdravotním potížím.

Je jógová terapie vhodná právě pro vás?

Pokud si nejste jistí, jestli je jógová terapie vhodná právě pro vás, ozvěte se mi napřímo a vše společně probereme.

Jak probíhají seance jógové terapie?

Potkat se můžeme buď naživo v Praze nebo i on-line. Jógová terapie probíhá primárně na individuální úrovni, ale v některých případech je možné, aby setkání probíhala í v menších skupinách do 5 lidí. Vždy záleží na dané situaci a na tom, co je pro klienty nejlepší.

Program je šitý na mírů vašim potřebám a symptomům. Navíc je doplněn terapeutickou konverzací, která vede k hlubšímu pochopení souvislostí. Aby jógová terapie přinesla maximum užitku, doporučuji využít balíček 4 sezení, kdy první 2 sezení jsou terapeutická a následující 2 jsou pak praktická.

První sezení

První sezení

První sezení je zaměřeno diagnostiku a probíhá v rozpětí 60 – 90 minut. Společně si projdeme váš současný zdravotní stav, ale i vaše cíle, kterých s pomocí jógové terapie chcete dosáhnout.

Druhé sezení

Druhé sezení

Na druhém setkání se zaměříme na váš dech a na vědomou práci s ním. Společně zjistíme, jaké jsou možnosti vašeho těla a dechu, co vám lahodí a kde je prostor, kam se ještě posunout.

Další sezení

Další sezení

Na základě prvního a druhého setkání je zhotovený program přímo na míru potřebám klienta. Náplních dalších 2 setkání je pak už samotná jógová terapie, která zahrnuje cvičení jak fyzické, tak i dechové, včetně relaxace.

Ceník

Balíček 4 sezení
3900

Diagnostika
Práce s dechem
Relaxace
Cvičení

Individuální lekce
1000

Individuální lekce 60 minut se zaměřením dle potřeb klienta,

Proč se svěřit do péče Prague Yoga Therapy?

Za každým z nás stojí rozdílný příběh, který ho dovedl do současného bodu. Proto ke všem klientům v prostředí Prague Yoga Therapy přistupuji citlivě, s porozuměním a hlavně individuálně. Léčebný program je dělaný přímo na míru vašich potřeb a zohledňuje jak váš současný psychický, tak i zdravotní stav.

Seance jógové terapie probíhají striktně v souladu se stanovami International Association of Yoga Therapists

Seance proběhnou pod vedením zkušené terapeutky a lektorky:

Karolina Štraus Idris má za sebou dvě dekády praxe vedení lekcí a práce s tělem a rozsáhlé znalosti nejen v oblasti jógy.

– 850h yoga therapy (C-IAYT)
– 200h instruktor jógy RYT
– 50h insight yoga teacher training Sarah Powers
– 50h yin yoga teacher training Angela Jervis Read
– 50h hormonální jógová terapie dle Dinah Rodrigues
– Certifikovaný kouč

Případové studie

Přečtěte si, jak jsem pomohla mým klientům.

Případová studie 3

Terapie mi pomohla se stresem.

Bylo to moc fajn!

Případová studie 2

Terapie mi pomohla se stresem.

Bylo to moc fajn!

Případová studie 1

Terapie mi pomohla se stresem.

Bylo to moc fajn!