O MNĚ

Můj příběh začal koncertem Live Aid. Rockový zpěvák Bob Geldof, a jeho projekt na podporu hladovějící Afriky, v mé dětské hlavě vytvořil představu, že se jednou stanu lékařkou a budu zachraňovat lidské životy. Na studium medicíny ale nedošlo. Především kvůli mé nechuti zdolat chemii, fyziku apod.

Nicméně chuť pracovat s tělem a všemi složkami lidského bytí mě neopustila. Byla ale na nějakou dobu upozaděná ve světě vysokoškolských studií v U.S.A. a kvůli korporátní kariéře v Praze.

Cesta k józe

Opět vystrkovat růžky začala až o mnoho let později, když jsem se kvůli náročné práci v mezinárodních reklamních agenturách začala čím dál častěji obracet k józe. Nejprve to byla hatha jóga. Následovalo koketování s vinyasa jógou, ashtangou a powerjógou. Pak přišla ale rána v podobě autoimunitního onemocnění. Zastávka a výhybka, která mě nasměrovala na začátek staro-nové cesty. Jak podpořit tělo, mysl a duši na cestě k sebe-umocnění a jak podpořit zdraví.

Cesta dovnitř vede ven

V současné chvíli předávám všechny své znalosti svým klientům v rámci individuálních sezeních, na kterých jim pomáhám najít cestu dovnitř k sobě samému. Věřím totiž a vím, že cesta dovnitř vede ven. Navíc jsem od roku 2000 začala vést veřejné lekce orientálního tance a jógy, přednášet a organizovat různé akce zaměřené na pohyb.

Závěrem snad už jen to, že jógová terapie může mít mnoho podob. Může vypadat jako chůze, konverzace,cvičení jógových pozic nebo tanec. To vše s ohledem na životní příběh každého z nás. A jak vypadá vaše cesta k sobě samým? Pokud nevíte, jsem tu pro vás, abych vás na ni nasměrovala.

Certifikace a vzdělání

2020 – jógová terapie (850h The Yoga Therapy Institute, Holandsko)
2019 – instruktorský kurz yin yoga (50h Insight Yoga Sarah Powers, Norsko)
2018 – instruktorský kurz jin jógy (50h, Angela Jervis-Read), instruktorský kurz hormonální jógy (Dina Rodrigues)
2014 – první certifikát instruktor jógy (PowerYoga Akademie)
2004 – práce jako lektor na plný úvazek a první zkušenost
2001 – začátek práce jako lektor tance
2000 – první setkání s orientálním tancem
1999 – první setkání s hatha jógou
1992 – 2004 Account Director v mezinárodních reklamních agentur
1987- 1992 pobyt v U.S.A., studium University of South Carolina (Mass Communications/Journalism)

Do roku 1987 – dětství v Indonésii, studium balijských folklórních tanců

To, co učím a předávám na terapii taky žiju. Jsou to osvědčené praxe, které mám vyzkoušené na sobě v každodennosti i v krizových momentech vlastního života. Výsledkem je, že se ve zralém věku ve vlastním těle a životě cítím mnohem lépe, než když mi bylo 20.